F.A.Q


1. Skąd pomysł na pseudonim artystyczny Amiluna?
Mój pseudonim to połączenie dwóch imion. "Amil" pochodzi od celtyckiej wersji mojego ulubionego imienia - Emilia, a Luna stąd, że to moja ulubiona postać z serii książek. J.K. Rowling o "Harrym Potterze" ma właśnie takie imię. Ponadto bardzo lubię fantasy, a Luna w mitologii jest boginią księżyca, co też do mnie świetnie pasuje, bo przecież urodziłam się w nocy. Początkowo nie miałam pseudonimu i posługiwałam się imieniem, jednak gdy założyłam kanał na youtube, coś-niecoś musiałam zmienić.

2. Jak masz na imię? Ile masz lat? Czym się zajmujesz?
Chyba to, co najważniejsze znajduje się na stronie "O mnie", na którą serdecznie zapraszam.

3. Planujesz powiązać przyszłość z rysowaniem?
Chciałabym - rysowanie to moja pasja.

4. Masz rodzeństwo? Jeśli tak, to czy oni również rysują?
Mam zarówno siostrę jak i brata. Siostra rysuje bardzo rzadko, a brat jest jeszcze malutki.

5. Dlaczego założyłaś bloga?
Najprościej mówiąc czasem uda mi się zrobić kilka fajnych ujęć rysunku lub zarówno skan jak i zdjęcie mają bardzo dobrą jakość, więc trzeba to gdzieś przechować. By nie zaśmiecac komputera, blog był najlepszym rozwiązaniem. Oprócz tego wykonuję również składanki obrazków w formacie gif, których na mojej stronie na facebooku umieszczać nie mogę :(

6. Sama zrobiłaś szablon czy ktoś ci pomagał?
Szablon opracowałam samodzielnie.1. Od kiedy rysujesz? Jak często?
Rysuję od dziecka, co dokładniej opisałam w tej notce: KLIK. Staram się rysować codziennie, lecz nie istnieje taka możliwość.

2. Czym rysujesz najczęściej/najchętniej? Co polecasz?
O tym, czym rysuję napisałam dwa posty. Są tam nie tylko moje przyrządy, ale także kilka, myślę, że bardzo przydatnych, wskazówek: KLIK & KLIK
Ps. Najchętniej i najczęściej rysuję ołówkiem oraz kredkami ołówkowymi. Sięgam także po pastele.

3. Na jakim papierze rysujesz?
Początkowo byłam wierna kartkom od drukarki, jednak był to mój błąd. Kiedy zniszczyła się, podczas wymazywania, jedna z moich lepszych prac, postanowiłam przerzucić się na blok techniczny o gramaturze 160g. Aktualnie rysunki na formacie A4 wykonuję w szkicowniku artystycznym o gramaturze 120g. Czasem używam papieru metalizowanego (120g).

4. Lubisz malować? Jak dobrze malujesz?
Za farby wzięłam się stosunkowo niedawno (2015 r.) i muszę przyznać, że pomimo tego, iż nie malowałam od czasów podstawówki, jestem z siebie dość zadowolona. Szkoda tylko, że wcześniej nie przełamałam się, wówczas teraz miałabym większą wprawę. 

5. Rysujesz sławnych ludzi? Aktorów? Piosenkarzy? Piłkarzy? 

Rysuję sławnych ludzi, ale przeważnie tych, których sobie cenię, których słucham, których po prostu lubię. Jeżeli jest tylko czas i trochę chęci, to czemu by nie?

6. Czy robisz poradniki i instrukcje jak rysować?
Nie robię i nie wiem czy będę robiła. Jestem samoukiem i moja wiedza nie jest nabyta od ludzi, znających się na fachu. Ponadto w Internecie już jest wiele tego typu stron. Po co kolejna?

7. Czego używasz, aby pokazać swoje prace na blogu? Masz może dobry aparat? 
Moim pracom robię zarówno zdjęcia jak również skanuję je. Używam lustrzanki lub aparatu w telefonie.

8. Podasz model aparatu i skanera?
Skaner - 
Aparat - Canon EOS 1100D

9. Ulepszasz zdjęcia rysunków w programach graficznych? W jakich?
I tak, i nie. Ulepszam, kiedy zdjęcia tracą jakość i wyglądają dużo gorzej i inaczej niż w rzeczywistości wygląda rysunek. Nigdy nie ulepszam prac tak, aby wyglądały lepiej niż oryginał. Posługuję się, darmowym i prostym w obsłudze, programem - Photoscape.

10. Jak robisz te ruchome obrazki z etapami powstawania prac?
W tym przypadku także pomaga mi wyżej wymieniony program. Za jakiś czas postaram się napisać o tym specjalny post.

11. Twoje miejsce "pracy"? 
Najczęściej moim miejscem pracy jest duży stół po środku mojego pokoju. Znajduje się na nim plansza dydaktyczna, która służy mi zazwyczaj jako podkładka. Jest to bardzo użyteczny przedmiot, ponieważ mogę bardzo szybko przenosić wszystkie przybory i papier w inne miejsca. (KLIK)

12. Ile czasu zajmuje ci narysowanie jednego rysunku?
Odpowiedzieć na to pytanie jest mi naprawdę trudno. Wszystko zależy od formatu pracy, techniki, szczegółów na zdjęciu, z którego rysuję, itd. Mogę jedynie stwierdzić, że rysowanie jest naprawdę czaso- i pracochłonne oraz wymaga wielkiego poświęcenia.

13. Na podstawie czego rysujesz? 
Zawsze staram się rysować na podstawie fotografii oraz grafiki komputerowej. Czasem za wzór obieram sobie ilustracje z książek. Nie lubię powielać dzieł innych artystów, gdyż wolę sama tworzyć cos oryginalnego i wyjątkowego.

14. Czy rysujesz na zamówienie? / Wykonujesz rękodzieło na zamówienie?
I tak, i nie. Zależy czy jest czas i czy są na to chęci.

15. Gdzie udostępniasz swoje prace?
Oprócz bloga moje prace znajdują się również tutaj:
16. Jak mogę się z tobą skontaktować? 
Napisz wiadomosc na email: amiluna.art@gmail.com lub na mojej stronie na facebooku. Tam na pewno odpiszę. Nie podaję osobistego konta na facebooku czy też nazwy na skype. GG: 54660358


Jeśli macie jeszcze jakieś pytania - piszcie w komentarzach, a ja o ile stwierdzę, że są przydatne, dopiszę je.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

♥ Obraźliwe, anonimowe komentarze nie będą akceptowane.