4 stycznia 2016

Podsumowanie roku 2015 ❉

Witam wszystkich bardzo serdecznie w Nowym Roku 2016. Post nieco spóźniony, jednak przepełniony tą samą sylwestrową atmosferą, która towarzyszyła nam zaledwie parę dni temu. Po raz pierwszy postanowiłam na blogu podsumować to co już minęło i rozpocząć kolejny rozdział w tworzeniu prac.

Podsumowanie roku 2015
Przyznam szczerze, że jeśli chodzi o rysowanie, nie był to dla mnie jakiś szczególnie prężny rok - owszem powstawało dość dużo szkiców, ale nie rysunków, z których byłabym jakoś szczególnie zadowolona. Mimo, że w 2015 roku powstało minimalnie mniej prac niż 2014 roku, nabrałam nieco większej wprawy w wyznaczaniu proporcji, z czego bardzo się cieszę.

Z drugiej strony rok 2015 był dla mnie przełomowy - zaczęłam wreszcie malować. Od dziecka towarzyszyły mi tylko i wyłącznie plakatówki, które bardzo mnie zniechęcały, gdyż większość prac lądowała w śmietniku. Teraz po naprawdę długiej przerwie (od początku podstawówki nic nie malowałam) wzięłam się porządnie za siebie i staram się rozwijać. W minionym roku powstały tylko, a może i aż trzy "obrazy" (o ile można je tak nazwać) wykonane farbami akrylowymi i temperami.

Ponadto założyłam także kanał na youtube.com, gdzie postaram się nagrywać filmiki o przyporach i speedarty :)

Poniżej znajduje się 12 prac, po jednej na każdy miesiąc. Nie ma września, ponieważ wtedy zwykle nie mam chęci by cokolwiek robić. Myślę, że taki kolaż wybranych przeze mnie rysunków idealnie zakończy to podsumowanie.
Weekly Art Challange
Nowy Rok - nowe postanowienia. Jedni decydują się codziennie ćwiczyć, inni nie jeść słodyczy, a ja z kolei zachęcam wszystkich do rysowania wraz ze mną jeszcze większej ilości rysunków przez cały rok!

Rysunkowe wyzwania to moim zdaniem jedna z najlepszych form sprawdzenia własnej wytrwałości i podszkolenia umiejętności. W tym roku przez kolejne 52 tygodnie (365 dni) będę rysować po jednej pracy na tydzień. Dlaczego nie codziennie? W moim wypadku wyzwanie całoroczne byłoby niewykonalne przez brak czasu, a poza tym to nie ma być wyścig szczurów, a czysta przyjemność i zabawa. Do challenge zachęciłam moją siostrę i koleżankę, które również zaczęły tworzyć prace. Sądzę, że warto zrobić sobie takie postanowienie w miarę możliwości, jeśli nie tygodniowe to może miesięczne?

W Nowym roku życzę wam dużo weny twórczej i oczywiście, aby ołówki wam się nie łamały! ;>

9 komentarzy:

 1. świetne podsumowanie, najbardziej podoba mi się obraz z sierpnia i portret z kwietnia. pozdrawiam, dużo weny i zapału do rysowania w nowym roku.
  daryyl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. O.MÓJ.BOŻE! Cudne! Wszystkie są prześliczne. Jak ja ci zazdroszczę talentu! A mówili, że to ja umiem rysować... niech popatrzą na Twoje rysunki! Najbardziej podobają mi się ze stycznia, maja i sierpnia :)

  wankostories.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Spanner wrenches are simple looking tools that pack a
  punch. Amos the Puppy Pillow Pet. In addition, you may want to keep a box of wet
  wipes on hand. <. 96. Electric fireplaces are regarded as the most ideal substitutes for traditional napoleon wood fireplace and gas burning fireplaces since they have no associated emission and installation issues. Here are three tips to help make sure your roof is in top condition.

  Here is my page ... torque wrench amazon

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowna kolorystyka! Cieszę oczy!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiesz, jak ja kocham Twoje prace :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Link exchange is nothing else but it is only placing the other person's blog link
  on your page at proper place and other person will also do similar in favor of
  you.

  Also visit my homepage - how to get a strong penis

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetnie radzisz sobie z kredkami :)

  OdpowiedzUsuń

♥ Obraźliwe, anonimowe komentarze nie będą akceptowane.