5 sierpnia 2017

Holenderska Wenecja

Witajcie : ) 

Wakacje mijają bardzo szybko, a my jesteśmy już na półmetku. Wielu z nas spędza je za granicą czy nad wodą w spokojnym otoczeniu. Ciekawe miejsca są niewątpliwie ogromną inspiracją do tworzenia nowych rysunków. Tak było i tym razem. Moim źródłem inspiracji, do wykonania pracy, którą pragnę wam dzisiaj przedstawić, była pewna wioska w Holandii. Niestety nie miałam okazji jej jeszcze odwiedzić, ale chociaż zdjęcie, znalezione w Internecie, pomogło mi przenieść się w tamtejsze okolice oraz odwzorować niderlandzki klimat i atmosferę.


Wioska położona jest wśród malowniczego krajobrazu, nad rzeką, co budzi nasze skojarzenia z samym tytułem postu – Holenderska Wenecja. Tradycyjna architektura otoczona jest bujną zielenią. Jest to rysunek, nad którym siedziałam długo, a to wszystko by naprawdę był dopieszczony w każdym detalu. Jak widzicie oprócz najważniejszej dla mnie architektury, praca zawiera wspomnianą już wyżej zieleń, naturę, ale także małe ludzkie postacie nazywane szafażami, które dopełniają to, co najbliżej obserwatora rysunku. Postacie płyną drewnianymi łódkami, to przenosi nas do dzieciństwa i beztrosko spędzanych wakacji nad wodą w otoczeniu bliskich nam osób.Na trzecim planie dominuje oczywiście perspektywa powietrzna. Zieleń i domki w oddali rozpuszczają nam cały rysunek i jest on naprawdę przyjemny dla oka. Detale zawarte są na pierwszym planie a wraz z dalszymi planami wszystko powoli się rozpuszcza i daje nam uczucie przestrzeni.Mam nadzieję, że wasze wakacje spędzacie jak najlepiej i choć pogoda nie zawsze dopisuje czujecie ich klimat, a może przynajmniej ten post przeniósł was do innego miejsca, hm?

11 komentarzy:

 1. Przepiękny rysunek, jestem pod ogromnym wrażeniem! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowny! Rzeczywiście, przenosi do innego świata :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawet nie wiem, jak opisać to, jak podoba mi się Twoja sztuka. Toż to jest istne dzieło sztuki. Masz talent ogromny i jesteś kobietą skazaną na sukces. Rysunek jest powalający, atmosferę ma wspaniałą. Przenosi człowieka zupełnie w inny świat. Wielkie brawo dla Ciebie. <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow! Ten rysunek jest naprawdę fantastyczny! Wszystko jest dopięte na ostatni guizik, Ci ludzie, te wszystkie cegiełki na domach, na prawdę piękne *o* Przy okazji gratuluję 200 tyś wyświetleń!
  akacjaemi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Architektura jak zawsze bardzo fajnie wygląda, dobrze, że różnicujesz cieniowanie domów, przez co praca staję się bogatsza. Mam zastrzeżenia tylko do tej pierwszej pary na łodzi, można by ją odrobinę przyciszyć.
  Pozdrawiam.
  Belle di Art

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne, aż nie wiem co napisać w komentarzu ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Musisz popracować nad anatomią człowieka ale reszta bardzo dobracowana

  OdpowiedzUsuń
 8. Praca cudowna <3 Budynki jak i również natura wygląda tak realistycznie!

  OdpowiedzUsuń
 9. Przepięknie rysujesz...cudownie

  OdpowiedzUsuń
 10. Przepiękne budynki :o Jak zdjęcie.
  Zapraszam https://katharosart.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

♥ Obraźliwe, anonimowe komentarze nie będą akceptowane.