19 kwietnia 2017

Moje Atelier - czasopismo dla ludzi z pasją! cz. 2

Witam, 

O czasopiśmie "Moje Atelier" była już mowa tutaj, a teraz pora na część drugą naszych rozważań i kolejne kryteria.

Techniki rysunkowe i malarskie
Wielu z nas nie lubi się ograniczać i z chęcią stara się próbować nowych rzeczy. Czasopismo "Moje Atelier" zdecydowanie na to pozwala: porusza tematy dot. nie tylko tradycyjnych metod rysowania/tworzenia prac, ale i tych rzadziej stosowanych i niekonwencjonalnych. Poza tym często zdarza się, że tutoriale łączą w sobie pare technik, np. ołówek, kredki i kolaż. Ponadto zdarzają się również zestawienia (opisy) różnych technik, co ułatwia nam wybór czegoś idealnego dla siebie.


Reklamy - przybory, które warto mieć
Zarówno na osobnych stronach jak i marginesach, co jakiś czas pojawiają się propozycje przyborów, w które warto się zaopatrzyć. Podawane są z reguły produkty renomowanych marek, a przez to ich sugerowana cena może trochę zniechęcić. Sądzę jednak, że i takie informacje są bardzo przydatne, bo przecież sami zawsze możemy poszperać i poszukać nieco tańszych zamienników.

Ps. Spodobał ci się jakiś tutorial? Koniecznie przeczytaj dołączoną do niego metryczkę, ponieważ i tam wymienione są niezbędne przybory potrzebne do wykonania określonego rysunku."Moje Atelier" dla najmłodszych 
to specjalny numer opracowany z myślą o najmłodszych czytelnikach. Czy przydatny? Niekiedy Jak najbardziej. Sama, gdy bazgrolę w towarzystwie mojego sześcioletniego kuzyna, a ten prosi mnie, abym nauczyła go rysować, np. samochód, nie pokazuję mu skomplikowanych faz powstawania konstrukcji, a  sięgam do tego wyjątkowego numeru, by znaleźć uproszczone formy. Wyobraźnia przestrzenna kształtuje się z wiekiem i nie ma na siłę ją komuś wpajać. Szczególnie małym dzieciom, które dopiero co uczą się czytać/pisać/rysować. Historia sztuki 
Temat poruszany rzadko, aczkolwiek obecny. Zwykle wykładany ogólnikowo tylko po to, by wprowadzić do tego skąd dane motywy i zagadnienia pojawiły się sztuce. Zdaje sobie sprawę, że historia to dla niektórych czarna magia, bądź też koń trojański, jednakże podstawowe wiadomości  i tak warto w skrócie przyswoić.


Dostępność i ceny
Czasopismo można zakupić zarówno stacjonarnie w lepszych kioskach, niektórych księgarniach jak i przez Internet. Lista wszystkich numerów archiwalnych znajduje się na stronie wydawnictwa BPV. Zapraszam także do sklepu internetowego HobbyCentrum. Znajdziemy tam nie tylko liczne gazety o najróżniejszej tematyce, ale i akcesoria do malowania, robienia na drutach, dekoracje i wiele innych. Cena kwartalnika to blisko 7 zł za egzemplarz.  

Podsumowanie
Moje Atelier to czasopismo dla amatorów, laików. Ludzi, którzy zajmują się rysunkiem hobbystycznie, bądź chcą zacząć rysować. osoby rysujące od dawna (lub jakiś czas) mogą być nieco rozczarowane, gdyż informacje mogą okazać się zbyt ogólnikowe i niepogłębiające danego tematu. Osobiście z przyjemnością prenumeruję to czasopismo, ponieważ zawsze jest pełne fantastycznych inspiracji. Podoba mi się także to ze autorzy tutoriali dają czytelnikom wolna rękę. Nie tworzą na podstawie zdjęć wiernych, hiperrealistycznych kopii, a idą w kierunku własnych, oryginalnych interpretacji. Pokazuje to po prostu, że wyobraźnia ludzka nie zna granic i samemu można wyżyć szare komórki i stworzyć cos pięknego.

Serdecznie pozdrawiam i polecam -

5 komentarzy:

 1. gdy zaczynalam swoja przygode z rysunkiem mama kupowala mi podobna gazete. nazywala sie "sztuka malowania i rysunku". z uplywem czasu musze stwierdzic ze niewiele dawaly mi te gazety, najwiecej nauczylam sie sama lub z internetu czytajac opinie, wskazowki artystow ktorych cenilam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie podobnie. A z biegiem czasu widzę, że mimo, iż trochę mnie to rozwinęło, to nie dało tyle, ile można by oczekiwać.
   xoxo
   L. https://slowotok-laury.blogspot.com/)

   Usuń
  2. tak, ja też miałam takie gazety , a co do posta oby takich więcej Zapraszam Wiktoriaz1

   Usuń
 2. Kupiłam cztery numery tego czasopisma, ale jeszcze nie zapoznałam się dokładnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. There's definately a lot to find out about this issue. I really
  like alll of the points you've made.

  OdpowiedzUsuń

♥ Obraźliwe, anonimowe komentarze nie będą akceptowane.